Ruimte voor een nieuw geluid

Muziek heeft voor velen een diepe betekenis. Muziek kan je terugnemen in de tijd. Naar een gevoel of een gebeurtenis. Om aan die behoefte gehoor te geven, staat er sinds vorige week een prachtige, nieuwe aanwinst in het ontvangsthuis van Zomerlanden. Concertpianist Jeroen van Veen heeft een witte Rippen-vleugel in bruikleen beschikbaar gesteld, zodat muziek een nog nadrukkelijkere plek kan innemen tijdens momenten van afscheid, herinnering en bezinning. Deze bijzondere vleugel heeft een eigen verhaal en past goed bij de ruimte.

Rippen

De vleugel is afkomstig van het Nederlandse pianomerk Rippen, een iconische fabriek die in 1937 werd opgericht en uitgroeide tot één van de meest innovatieve pianobouwers van Europa. Vanuit de fabriek in Ede verwierf Rippen internationale bekendheid door vernieuwende ontwerpen en een karakteristieke, heldere klank. Tot op de dag van vandaag worden de instrumenten gewaardeerd om hun vakmanschap en hun bijzondere plaats in de Nederlandse muziekgeschiedenis.

Dat deze vleugel juist op Zomerlanden een nieuwe bestemming krijgt, voelt voor Jeroen en zijn vrouw Evelien Ligthart extra bijzonder. Evelien begeleidde hier jarenlang families als uitvaartverzorger. Hoewel zij inmiddels een andere weg is ingeslagen, bleef de verbondenheid met deze plek bestaan. Nu de vleugel hier een thuis heeft gevonden, voelt dat als een cirkel die rond is.

Uitvaarten en huiskamerconcerten

Vanaf heden is de vleugel inzetbaar tijdens uitvaartbijeenkomsten en activiteiten.  De vleugel is voor €150,- te gebruiken tijdens een afscheidsbijeenkomst. De wens is om de vleugel niet alleen tijdens afscheidsbijeenkomsten te laten klinken, maar ook op andere bijzondere momenten. In de toekomst hopen Jeroen van Veen en Zomerlanden regelmatig kleinschalige pianoconcerten te organiseren, waar bezoekers kunnen genieten van muziek die uitnodigt tot verstilling, verwondering en reflectie. Want juist op een plek als Zomerlanden kan muziek troost bieden, herinneringen oproepen en soms zeggen wat woorden niet kunnen.

Benieuwd hoe de piano klinkt? Kijk dan nog even naar onze socials waar we een terugblik werpen op het mooie gedenkconcert toen de vleugel werd geïntroduceerd.

 

Geplaatst in Zomerlanden